BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Luke Verwey | ZA | Laerskool Eikestad | No | - |
- | Christian Oberhofer | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Daniel Brink | ZA | Glen Country Club | No | - |
- | Cooper McCarthy | Pinelands Tennis Club | No | - | |
[3] | Nicholas Kruger | De Hoop Primary School | No | - | |
- | Zach Jooste | Laerskool Bredasdorp | No | - | |
- | Jonny De Beer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Mika van niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | No | - |
- | Siyanda Mbhele | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Luka van Niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | No | - |
- | Lukas Calitz | ZA | Laerskool Hermanus | No | - |
[4] | Ethan Pieber | ZA | Van Der Stel Tennis Club | No | - |
- | Israel Dowie | NA | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Nicolas Lourens | De Hoop Primary School | No | - | |
- | Levi Marks | Herzlia Middle High | No | - | |
[2] | Jamie Roux | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Ben Haarhoff | ZA | PAARL BOYS PRIMARY SCHOOL | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-02-03 2:00pm | A1 | MILN - Court 1 |
Luke Verwey [1]
|
Christian Oberhofer
|
6-0, 6-1 |
2023-02-03 2:00pm | A2 | MILN - Court 2 |
Daniel Brink
|
Cooper McCarthy
|
6-1, 4-6, 11-9 |
2023-02-03 2:00pm | A3 | MILN - Court 3 |
Nicholas Kruger [3]
|
Zach Jooste
|
6-2, 7-5 |
2023-02-03 2:00pm | A4 | MILN - Court 4 |
Jonny De Beer
|
Mika van niekerk
|
6-4, 6-3 |
2023-02-03 2:00pm | A5 | MILN - Court 5 |
Siyanda Mbhele
|
Luka van Niekerk
|
3-6, 0-6 |
2023-02-03 2:00pm | A6 | MILN - Court 6 |
Lukas Calitz
|
Ethan Pieber [4]
|
6-2, 6-4 |
2023-02-03 3:15pm | A7 | MILN - Court 1 |
Israel Dowie
|
Nicolas Lourens
|
6-3, 6-2 |
2023-02-03 3:15pm | A8 | MILN - Court 2 |
Levi Marks
|
Jamie Roux [2]
|
7-5, 7-6(4) |
2023-02-03 4:30pm | A9 | MILN - Court 3 |
Luke Verwey [1]
|
Daniel Brink
|
6-1, 6-1 |
2023-02-03 4:30pm | A10 | MILN - Court 4 |
Nicholas Kruger [3]
|
Jonny De Beer
|
6-3, 6-0 |
2023-02-03 4:30pm | A11 | MILN - Court 5 |
Luka van Niekerk
|
Lukas Calitz
|
4-6, 2-6 |
N/A | A12 | MILN - Court 6 |
Israel Dowie
|
Levi Marks
(Did not play)
|
Walkover |
2023-02-04 8:00am | A13 | MILN - Court 5 |
Luke Verwey [1]
|
Nicholas Kruger [3]
|
5-7, 6-2, 10-3 |
2023-02-04 8:00am | A14 | MILN - Court 6 |
Lukas Calitz
|
Israel Dowie
|
2-6, 1-6 |
2023-02-05 8:00am | A15 | MILN - Court 5 |
Luke Verwey [1]
|
Israel Dowie
|
3-6, 5-7 |
N/A | B1 | MILN - Court 6 |
Nicholas Kruger [3]
(Did not play)
|
Lukas Calitz
|
Walkover |
N/A | C1 | MILN - Court 1 |
Daniel Brink
|
Jonny De Beer
(Did not play)
|
Walkover |
2023-02-05 9:15am | C3 | MILN - Court 1 |
Daniel Brink
|
Luka van Niekerk
|
4-6, 6-4, 1-10 |
2023-02-03 5:30pm | E1 | MILN - Court 1 |
Christian Oberhofer
|
Cooper McCarthy
|
1-6, 6-4, 1-10 |
2023-02-03 5:30pm | E2 | MILN - Court 2 |
Zach Jooste
|
Mika van niekerk
|
3-6, 7-6(7), 6-10 |
2023-02-03 5:30pm | E3 | MILN - Court 3 |
Siyanda Mbhele
|
Ethan Pieber [4]
|
4-6, 1-6 |
2023-02-03 5:30pm | E4 | MILN - Court 4 |
Nicolas Lourens
|
Jamie Roux [2]
(Ret.)
|
6-7, 1-0 Retired |
2023-02-04 9:15am | E5 | MILN - Court 2 |
Cooper McCarthy
|
Mika van niekerk
|
6-1, 6-2 |
2023-02-04 9:15am | E6 | MILN - Court 3 |
Ethan Pieber [4]
|
Nicolas Lourens
|
6-4, 6-0 |
2023-02-05 9:15am | E7 | MILN - Court 2 |
Cooper McCarthy
|
Ethan Pieber [4]
|
4-6, 1-6 |
2023-02-05 9:15am | F1 | MILN - Court 3 |
Mika van niekerk
|
Nicolas Lourens
|
2-6, 4-6 |
2023-02-04 9:15am | G1 | MILN - Court 4 |
Christian Oberhofer
|
Zach Jooste
|
2-6, 3-6 |
N/A | G2 | MILN - Court 5 |
Siyanda Mbhele
|
Jamie Roux [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-02-05 9:15am | G3 | MILN - Court 4 |
Zach Jooste
|
Siyanda Mbhele
|
6-2, 6-2 |