BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Anrich Campher | Fairland Tennis Club | No | - | |
[2] | Connor Miller | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
[4] | Kosma Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Nicholas Franken | ZA | Italian Tennis Club | No | - |
- | George Mandala | Sandton Sports Club | No | - | |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Nhlamulo Baloyi | |
- | Panagiotis Christoforakis | Kenrho Tennis Club | No | - | |
- | Luke Joyce | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Dean Herskovits | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Robbie Smuts | Pridwin Preparatory School | No | - | |
- | Nicholas Roos | ZA | Pridwin Preparatory School | No | - |
- | Olorato Ngwane | No | - | ||
- | Lesego Tshegofatso Dibilong | No | - | ||
- | Vladimir Ignjatov | ZA | No | - | |
- | Lesedi Kgatliso Dibilong | Yes | Christo Conradie | ||
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Nhlamulo Baloyi | ZA | River Ridge | No | - |
[3] | Christo Conradie | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-09-10 1:30pm | A2 | AATC - Court 13 |
Olorato Ngwane
|
Nicholas Roos
|
2-6, 2-6 |
2021-09-10 1:30pm | A3 | AATC - Court 14 |
Kosma Alexander [4]
|
Nhlamulo Baloyi
|
6-0, 6-1 |
2021-09-10 1:30pm | A4 | AATC - Court 15 |
Luke Joyce
|
Vladimir Ignjatov
|
6-3, 4-6, 12-10 |
2021-09-10 1:30pm | A5 | AATC - Court 16 |
Lesego Tshegofatso Dibilong
|
Panagiotis Christoforakis
|
4-6, 2-6 |
2021-09-10 2:45pm | A6 | AATC - Court 14 |
Dean Herskovits
|
Lesedi Kgatliso Dibilong
|
6-0, 6-1 |
2021-09-10 2:45pm | A7 | AATC - Court 15 |
George Mandala
|
Nicholas Franken
(Ret.)
|
1-6, 5-5 Retired |
2021-09-10 2:45pm | A8 | AATC - Court 16 |
Robbie Smuts
|
Connor Miller [2]
|
0-6, 6-3, 6-10 |
2021-09-11 8:00am | A9 | AATC - Court 1 |
Anrich Campher [1]
|
Nicholas Roos
|
6-1, 6-0 |
2021-09-11 8:00am | A10 | AATC - Court 2 |
Kosma Alexander [4]
|
Luke Joyce
|
6-0, 6-0 |
2021-09-11 8:00am | A11 | AATC - Court 3 |
Panagiotis Christoforakis
|
Dean Herskovits
|
1-6, 1-6 |
2021-09-11 8:00am | A12 | AATC - Court 4 |
George Mandala
|
Connor Miller [2]
|
1-6, 0-6 |
2021-09-11 1:00pm | A13 | AATC - Court 16 |
Anrich Campher [1]
|
Kosma Alexander [4]
|
6-1, 6-0 |
2021-09-11 2:15pm | A14 | AATC - Court 3 |
Dean Herskovits
|
Connor Miller [2]
|
6-7, 6-1, 4-10 |
2021-09-12 9:15am | A15 | AATC - Court 14 |
Anrich Campher [1]
|
Connor Miller [2]
|
6-4, 3-6, 10-6 |
2021-09-12 9:15am | B1 | AATC - Court 15 |
Kosma Alexander [4]
|
Dean Herskovits
|
6-4, 1-6, 10-6 |
2021-09-11 1:00pm | C1 | AATC - Court 15 |
Nicholas Roos
|
Luke Joyce
|
6-4, 6-2 |
2021-09-11 2:15pm | C2 | AATC - Court 5 |
Panagiotis Christoforakis
|
George Mandala
|
1-6, 3-6 |
2021-09-12 9:15am | C3 | AATC - Court 16 |
Nicholas Roos
|
George Mandala
|
3-6, 0-6 |
2021-09-12 10:30am | D1 | AATC - Court 3 |
Luke Joyce
|
Panagiotis Christoforakis
|
6-7, 7-5, 10-1 |
2021-09-11 8:00am | E2 | AATC - Court 5 |
Nhlamulo Baloyi
|
Vladimir Ignjatov
|
2-6, 1-6 |
2021-09-11 8:00am | E3 | AATC - Court 6 |
Lesego Tshegofatso Dibilong
|
Lesedi Kgatliso Dibilong
|
6-1, 6-3 |
2021-09-11 2:15pm | E5 | AATC - Court 6 |
Olorato Ngwane
|
Vladimir Ignjatov
|
1-6, 1-6 |
2021-09-11 2:15pm | E6 | AATC - Court 7 |
Lesego Tshegofatso Dibilong
|
Robbie Smuts
|
0-6, 1-6 |
2021-09-12 10:30am | E7 | AATC - Court 4 |
Vladimir Ignjatov
|
Robbie Smuts
|
6-1, 6-4 |
2021-09-12 10:30am | F1 | AATC - Court 5 |
Olorato Ngwane
|
Lesego Tshegofatso Dibilong
|
4-6, 6-4, 9-11 |
2021-09-12 10:30am | G3 | AATC - Court 6 |
Nhlamulo Baloyi
|
Lesedi Kgatliso Dibilong
|
3-6, 6-2, 7-10 |